הפוך לדף הבית
search
 
   
שירותי דיור>הוסטל | הוסטלים | בריאות הנפש | נפגעי נפש | סל שיקום>

בית רעים - הוסטל משולב משרד הרווחה ומשרד הביטחון

בית רעים הוקם ב-9.1.2011 במרכז רמת גן, רחוב הרצל 1 פינת בן גוריון.
ההוסטל הינו וילה בלב הקהילה ובו מקום לעד 17 דיירים. מרבית הדיירים הועברו לבית רעים מהוסטל "בית שלו" שבתל אביב (ששמו שונה ל"בית נגה"), ההוסטל מיועד עבור אוכלוסיית השיקום של הרווחה אך יש בו גם מקום ל-4 דיירים של משרד הביטחון. דיירי הרווחה מוגדרים כדיירים בעלי בעיות התנהגות על רקע של פגיעת ראש, קשיי למידה והפרעות קשב וריכוז. גיל הדיירים נע בין 28 לאמצע שנות ה-50, הבית מיועד לנשים וגברים וכיום יש בו 12 גברים ואישה אחת(זוג נשוי).
במסגרת ההוסטל הדיירים עוברים תהליך שיקום שמקרב אותם לתפקוד נורמטיבי בקהילה, הכולל: שמירה על היגיינה, מיומנויות מטבח, התמצאות, קשרי אנוש ויכולת לעבוד. ההוסטל מנוהל על ידי מנהל ובו עובד/ת סוציאלית, אם בית, רכז תעסוקתי וצוות מדריכים המאיישים את ההוסטל 24 שעות.
להוסטל תכנית שבועית של פעילויות קבועות פעם בשבוע הכוללות קבוצת דיירים בהנחיית המנהל והעו"ס , קבוצת כלכלה, קבוצת גינון, קבוצת הליכה, קבוצת אקטואליה, קבוצת אמנות, קבוצת אפייה ומועדון הסרט בימי שישי.  בנוסף נפגש כל דייר עם עו"ס לשיחה שבועית, לכל דייר מדריך/ה אישי/ת אשר מלווה את הדייר באופן ייחודי וכן לפי הצורך נעזרים הדיירים בשירותים בקהילה הכוללים פסיכיאטר, פסיכולוג או טיפול במכון לחינוך מיני.
הדיירים בהוסטל בית רעים מוגדרים כבעלי יכולות גבוהות ועל כן אין ההוסטל מחזיק מנקה או טבח והדיירים אמונים בעצמם על הניקיונות והבישולים בעזרת המדריכים.

 

כתובת: רמת גן - רחוב הרצל 1 

טלפון: 03-6703384
פקס: 03-6701683
מייל: revahaki@013net.net
 

פעילויות וארועים - לחץ כאן

חדשות ועדכונים -

לחץ כאן

אודות הצוות המקצועי - לחץ כאן

 
 
אודות / כתבו עלינו / צור קשר / דרושים / פורום
בניית אתריםבניית אתרים