בלוג
לקבלת עדכונים מהבלוג
קוד אבטחה:

בלוג

אחת התרפיות הטובות ביותר בטיפול בבני אדם המתמודדים עם קשיים, היא הכתיבה. כתיבה עוזרת לאדם לפרוק את אשר על ליבו ולחוש מאין קתרזיס בעצם הידיעה שיש מי שקורא ושותף למצוקותיו. יצאנו בקריאה לדיירים ולמדריכים שלנו והצענו להם לתת ביטוי במילה הכתובה לכל אשר על ליבם.
אנו גאים לחנוך את הבלוג החדש שלנו בו תוכלו לקבל הצצה מעניינת לאותם חיים שלא תמיד אנשים מבחוץ מכירים: חיים המלאים בשמחות והנאות יומיומיות, התגברות על אתגרים ומכשולים וניצחון הרוח על מהמורות החיים המלווים את ההתמודדות הלא פשוטה עם קשיי הנפש.
אתם מוזמנים להכין לכם כוס קפה לשבת מול המחשב בניחותא לקרוא ולשתף.

• כל השמות בפוסטים הינם שמות בדויים ופורסמו אך ורק לאחר קבלת רשות מהכותבים.
 
מציג 1 עד 16 מתוך 92 נושאים.
1 2 3 4 5 »

בחודש מאי 2024 קידום פרויקטים שיקומיים קיימה הכשרה קצרה בנושא "(כמעט) כל מה שחשוב לדעת על קנביס" בשיתוף פעולה פורה וכחלק מקשרי עבודה משמעותיים עם הרשות הלאומית לביטחון קהילתי, משרד הבריאות- המחלקה לטיפול בהתמכרויות ואילס"ם.

ראה מידע נוסף..

אני מסירה את הכובע בפני אותה אישה מבוגרת וכפופה הפוסעת באיטיות ברחוב. ידה הימנית תומכת בגבה להקל את עומס וזרמי כאב פריצת דיסק, אצבעות ידה השנייה מאדימות מכובד משקל של שקיות הפלסטיק העמוסות מזון בדרכה לתחנת האוטובוס להביא אוכל לבני משפחתה.


ראה מידע נוסף..

ראיון עם רותם פאר, מייסדת עמותת לנפ"ש

ומחברת הספר "בית משוגעים"


את השם רותם פאר שמעתי לראשונה כשהצטרפתי לקהילה שהיא מנהלת בפייסבוק. קהילה גדולה שמונה אלפי אנשים שהמשותף לכולם היא ההתמודדות הנפשית עם מחלת נפש. אנשים כותבים ומבקשים תמיכה, ומקבלים המון הכלה וכוחות מחברים מתמודדים אחרים. לקהילה קראה רותם "לוחמי נפש", ביטוי המבקש לשנות את הסמנטיקה של מתמודדי הנפש לנרטיב שונה לגמרי של גבורה אמיתית בהתמודדות עם מחלה נפשית.ראה מידע נוסף..

פיקארו אסף היום כמה כוחות חדשים. ראיתי אותו מתקרב אלי, היו לו : כוח אש, כוח להעלים אחרים וכוח לגנוב כלי נשק חשובים, הוא עוד לא אסף כוח שהופך אותו לרואה ולא נראה, שזה הכוח שאני הכי רוצה להשיג והכי מ פחד שפיקארו ישיג לפני.
בחמש וחצי שני שלחה לי ווסטאפ ארוך ומתיש. רפרפתי מהר, היא כתבה שם כמה היא מתגעגעת, כמה היא רוצה שאצא לסאלון וכאלה, בינתיים פיקארו השיג חמישים נקודות חדשות, חסרים לו לפי החישובים שלי עוד כמה אלף חמש מאוד כדי להשיג את הרואה ולא נראה. אין מצב שאני נותן לו להגיע לשם לפני.

ראה מידע נוסף..

שלום מאיה,
האמת היא שאני קצת נבוכה. לא ממש יודעת איך להתחיל. הגעתי אלייך דרך נאווה כורש, חברה של שמרית, והיא המליצה עלייך מאוד. כבר כמה שבועות אני מסתובבת כמו פורפרה, לא יודעת מה לעשות, מחפשת הצלה. ניסיתי כמה מטפלים ולא עבד, לא רוצה לדבר או לרכל מעל גבו של מישהו, אבל לדעתי זה הזיק יותר משהועיל. הבנתי שאת מתעסקת בכל הנושא הזה של... אפילו לכתוב את זה קצת קשה לי, את יודעת.

ראה מידע נוסף..

תארו לעצמכם שאתם כבר בני תשעים או מאה, טד מזמינים אתכם לתת הרצאה עבורם. זוהי ההרצאה החשובה ביותר בחייכם. מה תכתבו, מה תגידו? מהו המסר שתרצו להעביר לדורות הבאים.

תרגיל כתיבה, (סגולה לאריכות ימים), שמאפשר לנו להבין מה חשוב לנו באמת בחיינו.
 
ההרצאה האחרונה שלי – אורית
איני יודעת באיזה שלב אתם נתונים בחייכם. האם אתם בתחילת החיים, באמצע, בסופם? האם אתם מתמודדים עם מכשול כלשהו? כאב? נתונים במאבק או מלחמה?
אם אתם עדיין בתחילת חייכם, ייתכן יהיו לכם בחייכם גם אנשים שתחשבו שהם הדבר הכי טוב שקרה לכם בחיים, ותגלו שהיו הדבר הכי רע.
 
 

ראה מידע נוסף..

לכבוד חג השבועות, אגיש כאן מידע חשוב על מוצרי חלב וגבינה. על היתרונות, `למה`, `כמה` ותתפלאו, יש גם `איך`. ושום מילה על `מו`, כי בעידן שבו יש מודעות גוברת לבריאות, ולא מדובר רק בטרנד חולף, עז היא לא מילה גסה.

ברשותכם, לא אתייחס כאן לטענות השנויות במחלוקת בנוגע להיותו גורם ליחה או לתכולת האנטיביוטיקה שיש או אין בו, מכמה סיבות. ראשית, קצרה היריעה מלהכיל. מלבד זאת, אני דוגלת תמיד בעקרונות של מתינות וגיוון, וכאשר אוכלים על פי עקרונות אלו, לגוף יש את היכולת להתמודד בצורה טובה גם עם מה שעלול להזיק לנו במידה כזו או אחרת. מעבר לכך, אם מטופל ידווח כי אינו סובל מליחה מאז הפסיק לצרוך מוצרי חלב לא אתווכח איתו כמובן. ידוע גם, כי מערכת העיכול מושפעת ממזון (וגם מסטרס בין היתר) באופן אינדיווידואלי ושונה מאדם לאדם.

ראה מידע נוסף..

בהתחלה לא הרגשתי בזה. רק פתאום מצאתי את עצמי מחוייכת וגיליתי שמתחשק לי לצחקק. כאילו עישנתי משהו. (הפסקתי כבר לפני שנים). השתלטתי על עצמי מיד והמשכנו ללכת. רק יותר מאוחר גיליתי את עניין החץ. מרגע שיצא את ביתי ידעתי שזה אבוד. אני, אני, למען השם, הפוצית הגדולה ביותר ביקום וסביבתו - מאוהבת. הוא שלי, וכל ישותי רק מתבוססת בעובדה זו. רק כשנטש את אהבתנו הטרייה, חשתי בחץ. בלילה התפתלתי מכאבים לא ברורים, בבקרים הפריעני בעבודתי, ייחלתי לנשימות עמוקות שלא באו, שבועות הלכו וחלפו, חשבתי שאני מתאוששת רק כדי לגלות שפצע חמור נפער בקרבי, והוא מגליד מעט רק בשביל להתפרץ שוב ושוב.

ראה מידע נוסף..

כמה פעמים עברתם בין מדפי הסופר ותפסה את עינכם כותרת מפתה שגרמה לכם להוסיף מוצר מזון לעגלת הקניות, רק בזכות הכותרת המבטיחה שלו? זה כנראה קורה לרובנו, כי לא תמיד יש את הזמן או המודעות להתעכב על הפרטים הקטנים, על המילים הקטנות והמספרים שעל גבי האריזות.

חוץ מלהמליץ לכם על הימנעות מאכילה מוגזמת של אוזני המן בחג הזה (כן גם את אלה מחיטה מלאה), אני כאן גם כדי לספר לכם על כמה מהכותרות האלה, ומה באמת מסתתר מאחורי כל כותרת. חשוב לי לדייק ולהבהיר, שלא מדובר פה בשקר על פי הגדרה אלא בסוג של הטעיה או הסחת הדעת של הציבור. אזכיר בהקשר זה, כי על פי חוק, חל איסור לייחס למוצרי מזון הצהרות בריאותיות על גבי האריזות. כשהתעשייה מעוניינת למכור לכם מוצר מזון מסוים, היא תדגיש אפיון מסוים שלו, אשר עשוי להיות נכון, אך למעשה לא מעיד דבר וחצי דבר על היותו בריא או מזיק לבריאותכם.

ראה מידע נוסף..