קהילות תומכות

בית כנרת - תחלואה כפולה

שם המנהל: מאיה גרס / לידור פימה
טלפון: 0747048188
פקס: 0747408519
          lidor.fima@gmail.com
כתובת: הבשור 12 אשדוד

למי מתאימה המסגרת: 

קהילה תומכת תחלואה כפולה. מתאימה לדיירים המתמודדים עם הפרעה נפשית ומחלת התמכרות שעברו סל שיקום ונמצאו זכאים לשירותי דיור והוסטל כוללני
מיקום (נגישות לשירותים):
בסמוך לחוף הים היפה של אשדוד ובלב שכונת מגורים יוקרתית, שוכנת קהילת  "בית כנרת". הקהילה שוכנת באיזור נגיש לשירותי הקהילה: שירותי בריאות (קופת חולים), תחבורה ציבורית, דואר, מתנ"ס קהילתי, מרכז מסחרי ועוד
 
צוות טיפולי:
צוות הקהילה מורכב מ - מנהל, 2 עו"סים, מדריכה ראשית, דיאטנית ומדריכים שיקומיים. הצוות כולו עבר הכשרות והדרכות שונות להתמקצעות ולמידת תחום התחלואה הכפולה, הצוות כולו מוכשר לתת לדיירים מענה לפי גישת 12 הצעדים וכלים נוספים לפי התייחסות למחלת ההתמכרות, וכן גישת ההחלמה עם התאמה להתמודדות השונה של הדיירים, מידי חודש מתקיימת הדרכה והכשרה לצוותים של המסגרות לתחלואה כפולה.

ייחודיות המקום:

קהילת בית כנרת – ת.כפולה, כוללת שתי וילות הנמצאות בקרבה זו לזו. בוילה אחת מתגוררים 9 דיירים (7 גברים ו – 2 נשים), ובוילה השנייה מתגוררים 10 דיירים(8 גברים ו – 2 נשים). בכל וילה ישנה חצר גדולה עם פינות ישיבה .כמו כן, דיירת נוספת המתגוררת בדירת סטודיו בקרבת ההוסטל  (הדיירת שייכת לקהילה). בנוסף לשתי הוילות, ישנן שתי דירות קבוצתיות למתמודדים עם תחלואה כפולה, כל אחת מונה 4 גברים.ישנה חצר גדולה עם גינת ישיבה. ישנם שלושה חדרים בודדים והשאר חדרים זוגיים גדולים.
 
פעילויות פנאי ותכניות העשרה: 
בקהילת "בית כנרת", אנו מאמינים כי המקום הוא ביתם של הדיירים... יחד עם רכזת הפנאי, אנו חוגגים את חגי ישראל. כמו כן, אחת לשנה אנו חוגגים את יום המשפחות - יחד עם הדיירים ומשפחותיהם. בנוסף לכך, פרוייקט קיץ – מעל ל - 3 שנים, אנו מפעילים את פרוייקט הקיץ שלנו. אנו בונים יחד עם הדיירים תוכנית פעילויות לחודשי הקיץ, אוספים בקשות מכלל הדיירים לפעילויות חברתיות שונות בהם הם מעוניינים להשתתף וגם אוספים ידע על פעילויות בקהילה (אירועים חברתיים המתקיימים בעיר ועוד) ובונים תוכנית מפורטת של פעילויות. לפרויקט ניתן תקציב מתוך תקציב פנאי ורווחה ויחד עם הדיירים הם מוציאים זאת לפועל. ועד דיירים- בקהילה נבחרו מספר דיירים אשר מהווים ועד עבורם ועבור שאר הדיירים אשר נוכחים בישיבות מיוחדות ויחד עימם עולים נושאים שונים לדיון. מעבר לפועלם בתחום החברתי (ארגון טיולים, ערבים מיוחדים ואירועים שונים) הם מעלים סוגיות חשובות לדיון כמו קריטריונים לקליטת דיירים חדשים, סוגיות בנושא עבודת הצוותים ועוד. אורח חיים בריא- פרויקט שהחל החודש בהנחיית אחות טיפת חלב, המסגרת להדרכת הצוות והדיירים לבניית תפריטים מאוזנים , לעריכת סל הקניות בהתאם, שמירה על כושר גופני ועוד. טיולים - אחת לשנה דיירי הקהילה יוצאים לטיול למספר ימים... ובנוסף לכך, אחת לחצי שנה יוצאים לטיול יומי. בנוסף לכל הפעילויות אותן אנו יוצרים יחד עם הדיירים, אנו מעודדים את הדיירים לצאת לפעילויות פנאי שהעיר ופרויקטים כמו אנוש/ יאללה מבלים מפעילים
קהילות תומכות נוספות:

 

בחגים קצת קשה לנו לפעמים. המטפלים אינם, החופש מהעבודה לפעמים ארוך מדי, והבדידות והקושי יכולים להציף ולהקשות.

לא לכולנו יש מעגל חברים או משפחה שניתן לבקרם בחגים, אם אנחנו מאושפזים במקום כלשהו, התחושה יכולה להיות אף קשה יותר.

לקראת ראש השנה, וכדי שתרגישו אולי קצת פחות לבד, הנה כמה מקומות במדיה שניתן לכתוב בהם, לפרוק, לקבל נחמה, להכיר אנשים חדשים ולהרגיש קצת פחות לבד.

יש המון קבוצות בעולם הווירטואלי שנפתחו עבור ולמען מתמודדי נפש. השתדלנו לבחור עבורכם בקבוצות מובילות הידועות כאיכותיות במיוחד.


ראה מידע נוסף..

שם המנהל: משה פנחסוב
טלפון:  08-8679723
פקס: 08-9467331
אימייל:kineret@kidumpro.co.il
כתובת: כנרת 28, ת.ד. 14601. אשדוד.

למי מתאימה המסגרת: 

קהילה תומכת המורכבת ממבנה מרכזי- הוסטל כוללני, ומבנים נוספים של דירות בקרבת מקום. בנוסף יש גם דיור מוגן בקהילה ומתאים למתמודדים על הפרעה נפשית שעברו וועדת סל שיקום ונמצאו זכאים לשירותי דיור והוסטל כוללני.

ראה מידע נוסף..

שם המנהל: מיתר בן יהודה

טלפון:  03-9032623
פקס: 03-9032607 
אימייל: meytar@shelpro.co.il
כתובת: צה"ל 88, ראש העין 48041

למי מתאימה המסגרת: 

הוסטל תחלואה כפולה (התמודדות עם מגבלה פסיכיאטרית ומחלת התמכרות ). אנשים המתמודדים עם מחלת נפש ומחלת התמכרות המתבטאת בשימוש בסמים או אלכוהול, לאחר שעברו גמילה וועדת שיקום שאישר להם הוסטל כוללני ומפעל מוגן.

ראה מידע נוסף..

שם המנהל: הדי רשף
טלפון:  04-8640484
פקס: 04-8373171
אימייל: nof-hadarim@shelpro.co.il

צוות מקצועי - מתאמות טיפול
שני ברניב | אירה בוחבוט IraB@shelpro.co.il 
כתובת: בר גיורא 15, חיפה 33274

למי מתאימה המסגרת: 

מתאימה לדיירים נפגעי נפש, מוכרים למע` בריאות הנפש בארץ, מתקיימים מקצבת בטל"א ועברו וועדה של סל שיקום כאשר ניתן אחד מהסטאטוסים הבאים: "הוסטל כוללני" או "הוסטל מתוגבר".

ראה מידע נוסף..
***